Спартак Варна и Ботев Враца играят при в двубой от 21-ия

...

НА ЖИВО: Спартак Варна 1:0 Ботев Враца, пълна доминация на соколите

Спартак Варна и Ботев Враца играят при в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Жоао Марио откри резултата в 23-ата минута. Срещата на стадион „ Спартак “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Домакините завоюваха единствено една точка под управлението на новия си ментор Димитър Димитров - Херо, макар че подобрението в играта е очевидно. Варненци са на последното 16-то място с 9 пункта, като днешна възможна победа против директен съперник за оцеляване доста би нараснала възможностите им за оставане в елита. Лошата вест за Херо е отсъствието на един от най-постоянните футболисти в отбора - Ивей Ромееш, който се контузи в предния мач против Хебър. Аут за срещата с Ботев е още и Никола Борисов.

Врачани от своя страна записаха много положителни резултати в последните два кръга против едни от сериозните отбори в нашето състезание. След подновяването на шампионата Ботев направи 0:0 с Локомотив Пловдив, а предходната седмица изненадващо победи ЦСКА 1948 с 1:0 вкъщи. С тези два положителни мача момчетата на Даниел Моралес имат в актива си 19 точки и доста се отдалечиха от последните места. Вчера врачани оповестиха раздялата си с опитния си нападател Венцислав Христов. Футболистът дойде преди началото на сезона и вкара 1 гол в 14 мача.

В предходната среща, изиграла се по-рано през сезона във Враца, Ботев надделя Спартак с минималното 1:0.

/ /

В началните минути на дуела домакините от Спартак бяха по-активни, само че удари към вратата на Красимир Костов липсваха. Гостите пък опитваха да нападат на бързи контраатаки, които обаче също не водеха до нещо рисково за стража Кристиано Фигирейдо.

В 15-ата минута вратарят на домакините Кристиано Фигейредо опита да финтира неприятелски футболист на границата на личното си наказателно поле, само че изгуби топката. За негов шанс обаче бързата и навременна интервенция на Роберто Хименес предотврати заплахата.

Варненци първи имаха опцията да измислят нещо по-интересно. В 18-ата минута се стигна до първи ъглов удар в срещата. Домакините извършиха нещо заучено, а топката стигна до непокрития Лерой Микелс, който стреля по тревата, само че бе блокиран.

Минута по-късно доста малко раздели Спартак от откриването на резултата. Лерой Микелс получи топката отляво и влезе във вътрешността, след което насочи страховит изстрел от към 25 метра, който обаче се отби от напречната греда на Костов и излезе в навън.

" Соколите " имаха нова опция дза гол в 22-ата минута след поредна заучена обстановка. Микелс комбинира с Иван Йорданов след свободен удар отдясно на наказателното поле, а юношата на Лудогорец стреля мигновено от границата на наказателното поле, само че над вратата.

Само минута по-късно обаче натискът на Спартак даде резултат. „ Соколите “ осъществиха след чудесна композиция. Александър Беолусов и Микелс направиха чудесно двойно отдясно, а молдовецът влезе в наказателното поле и пусна невисок пас към точката за дузпа, а там Марио засече безапелационно във вратата на Костов за 1:0.

Голът даде още повече подтик в играта на домакините, които в 24-ата минута стигнаха до нов удар към вратата на врачани. Тогава Микелс откри Йорданов в половината на Ботев, след което халфът напредна на скорост и стреля от отдалеченост, само че в страни от задачата.

Десет минути по-късно Виктор Митев шутира от доста сериозна отдалеченост, като ударът му беше прецизен, само че топката приключи право в ръцете на Краси Костов.